01 Mart 2010

KOŞ YONCA KOŞ

Bir çoğunuzun cogunutakip ettiğini bildiğim www.hurriyet.com.tr ve Kelebek yazarı Yonca TOKBAŞ 7 Mart'ta Antalya'da gerçekleşecek RUNTALYA 2010 koşusunda, "ADIM ADIM" oluşumu ile beraber 10 km koşarak bağış toplayacak.

‘Bir Çocuk Değişir, Türkiye Değişir’ kapsamında, “MİDYAT’A ADIM ADIM” Midyatlı Çocukların Eğitimine Destek Projesi için koşuyor Yonca.

Toplanan bağışlar, Mardin Midyat Öğrenim Biriminin giderleri için harcanacak ,her 60 TL bağış karşılığında bir çocuğumuzun bir yıl boyunca Mardin Midyat Öğrenim Birimindeki faaliyetlerinden faydalanması sağlanacaktır. Bir veya daha fazla çocuğun eğitimine katkıda bulunmak isteyen bağışçılara Midyat Bağış Sertifikası gönderilecektir.

Katkılarınızla Mardin-Midyat Öğrenim Biriminde daha fazla çocuğa, daha iyi eğitim olanakları ulaştırmak istıyorlar, Çünkü inanıyorlar ki, “Bir Çocuk Değişir, Türkiye Değişir”.

Yonca diyor ki:

"Sayenizde sadece 60TL’ ya koca bir sene boyunca 1 çocuk TEGV imkanlarından faydalansın.

Çok mu geldi 60TL? 1TL de uyar bana. 1TL için de koşarım 10km boyunca.

120 kisi 1TL yollasa, 2 çocuk kurtardık demektir.

Değmez mi buna? Değer.

100km de koşarım icabında.

Haydi iş başına.

Yonca

“KoşarADIM”

Nasıl bağış yapabileceğinizin detayları ise şurada.


Benim bu konu ile ilgime ve bu kurabiyelerin ne anlama geldiğine gelince ise. Bu çılgın Yonca evinde bir sinema etkinliği düzenledi ve bu sinema gecesinin bedelini de min bir çocuk için yapılacak bağış olarak belirledi. Fazla bağış yapacak olanlara ise çeşitli hediyelerinin olacağının da sinyalini verdi.


İşte ben konuk olmanın dışında burada devreye girerek bu kurabiyeleri hazırladım bu bağışı yaparak orada olma hakkını kazanan güzel yürekli bu bayanlara. Gülen bu suratlardan başka bir de en yüksek bağışı yapan ilk üç kişiye verilmek üzere bu yıldızlıları.


O gece Yonca film gösterimine başlamadan önce aynen buradaki yazısında anlattığı gibi hepimize ayakkabılarımızı çıkarttırdı, elimize önceden hazırladığı bir kaç kiloluk ağırlıkları tutuşturdu ve bizi sokağa çıkartarak bir süre yürüttü çıplak ayakla. Biz ne olduğunu anlayamamanın şaşkınlığını daha atamayıp eve dönmüşken o bize "Mardin Midyat'taki çocuklar okula gitmek için asla kirden çamurdan, soğuktan ve çantalarının ağırlığından şikayet etmiyor siz de bu bağışlarınızla o çocukların ayaklarını ısıtıp adımlarını hızlandırdınız. Desteğiniz ve anlayışınız için çok teşekkür ederim” diyerek, hepimze bir çift harika çorap verdi ve kendi dehasının ürünü olan bastığı teşekkürnameleri takdim etti. Sadece bu olsa iyi, en fazla bağış yapanlara başka armağanlar ve tüm gece boyu sonsuz hizmet ve hürmet etti. Bizler de yaratıclığın böylesine güzellikle ve incelikle bir arada olmasına hem şaşkınlık hem de büyük memnuniyet duyduk.


Şimdi gel de böyle etkinliklerle bağış toplamanın dışında 7 Mart'ta Antalya'da 10km koşacak olan bu dört yapraklı Yonca'ya "Run Yonca Run"diye bağırma.

3 yorum:

ZUHAL dedi ki...

Çocukların eğitimi ile ilgili bu olaya destek verdiğin için seni canı gönülden kutluyorum arkadaşım.Bazen eski bir kitap eski bir ayakkabı bile kimi çocuk için çok önemli olabiliyor.Bende Kayserinin Zile köyündeki okula sadece arkadaş ve akarabalarımı organize ederek 500 kitap hediye etmiştim.Seve seve bağışta bulunucam tabiki.Biraz duyarlılığı olan tüm insanların bu konuda seni destekliyeceklerini ,o çocukların hepimizin çoçukları olduğunu unutmamak gerekir.

sibel dedi ki...

CANIM SÜPERSİN.BLOGUMA UĞRARSAN ÖDÜLÜN VAR.SEVGİLER

sibel dedi ki...

SANA HAYRANIM..